با فرار رسیدن ماه محرم، ماه حماسه، شجاعت، فداکاری، آزادگی و عزت انسانی آغاز شد. ماهی که در آن خون بر شمشیر غلبه کرد و نسل‌ها با تبعیت از سرور و سالار شهیدان و یاران وفادارش راه پیروزی بر زورمداران را آموختند. ماهی که در آن برای همیشه تاریخ، برای تمام زمان‌ها و مکان‌ها، به نوع بشر آموخته شد که مسیر حق از باطل را تمیز دهد.

محرم، ماه ابراز محبت شیعیان به مقام ولایت و امامت است. مکتبی که در آن آزادمنشی را درس می‌دهند. ماهی که حضرت امام حسین (ع) راه مبارزه با ستمکاران تاریخ را نه فقط به شیعیانش، بلکه به همه آزاداندیشان جهان آموخت تا سرمشقی تاریخ ساز باشد. عشق به امام حسین (ع)، یاران وفادارش و راهی که آنها پیش روی بشریت قرار دادند، دیگر شیعه، مسلمان و غیر مسلمان نمی‌شناسد. این راهی تضمین شده برای فرار از ذلت بردگی است. کشتی نجاتی در دریای پرتلاطم که می‌توان سوار بر آن از امواج سهمگین به سلامت گذشت.

محرم و کربلا پناهگاه همه آنهایی است که از ظلم و جور به ستوه آمده‌اند و حکومت صالحان و اولیای راستین را جستجو می‌کنند.

حسین (ع) تشنه آب نبود. تشنه وفاداری و آزادیخواهی بود. تشنه آنکه مردمان را در جستجوی انسانیت ببیند. او لب تشنه ماند تا ما را سیرآب از ارزش‌ها کند. او با عزیزترین کسانی که داشت بر شمشیرها تاخت تا نه زخم تنش، بلکه زخم دلش را ببینیم و افکار بلندش را درک کنیم.

هیات سه گانه استان  نیز فرا رسیدن ایام ماه محرم را که با نهضت حسینی عجین است به مقام معظم رهبری، آزادیخواهان، مسلمانان، ورزشکاران وشیعیان و عموم ملت سلحشور و آزاداندیش ایران اسلامی تسلیت می‌گوید.